Kapat
Ücretsiz mobil uygulama yapmak
Android 554 0

Ücretsiz Mobil Uygulama Yapın! (Basit)

İnstagram Takipçi Satın Al

Herkese merhabalar, bu yazımız bir çok web sitesi işi ile ilgilenen, hatta youtube işi ile ilgilenenlerin işlerine yarayacağına emin olduğum bir yazım. Evet başlıkta da gördüğünüz gibi kendi mobil uygulamanızı yapacaksınız, isterseniz bu işlemi büyütüp google play hesabı açıp uygulamanızı play store’ye bile yükleyebilirsiniz.

Öncelikle bu web sitemize girerek kayıt oluyoruz. Daha sonra Create Project yazan yere tıklayıp uygulamamızın projesini çizmeye başlıyoruz.

Projemizin ismini yazıp devam ediyoruz. Bu işlemi daha sonra da kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Başlangıçta isimi sallayabilirsiniz yani.

Daha sonra package name yazan yere uygulamanızın görülecek ismini yazıyorsunuz, desteklemesini istediğiniz minimum android sürümünü seçiyorsunuz, tema başlık rengini ve komple temanın nasıl bir görüntüde olmasını istiyorsanız ayarlamaları bu bölümde yapıyorsunuz, sonra finish’e basıyorsunuz.

Finish’e bastıktan sonra bizleri ingilizce ve zor bir sayfa karşılıyor, biz basit bir sistem kuracağımız için her şeyi bilmemize gerek yok. Fakat uygulamanızı basit ingilizce kelimelerini çevirerek daha düzenli ve farklı tasarımda yapabilirsiniz.

Dediğim gibi çok teferruatlı bir uygulama yapmıyoruz şuanda. Sizlere verilmiş olan tikli yerleri bu hale getirin. Bizim uygulamamız direk gireceğimiz linkin uygulamada gözükmesi gibi birşey olacak. Yani uygulamaya giriş yapınca örneğin www.erdincunsal.com’a yönlenicek. Sol taraftan Layout bölümünden views’i seçiyoruz ve web viewer’i uygulamamıza ekliyoruz. (telefona sürüklüyoruz)

Bu işlemi yaptığımızda artk istediğimiz web sitesinin linkini uygulamaya ekleyerek istediğimiz uygulamayı üretebiliriz. Direk sağ tarafta çıkan webviewer sayfasının sadece home url bölümünü değiştiriyoruz.

Bu sayfada işlemimiz bu kadar, geri dönüyoruz ve screen1 sayfasından icon bölümünden web sitemizin iconunu yani ana sayfada yükleyince gözükecek fotoğrafı yükleyeceğiz. Siteye kullanacağınız fotoğrafı yükledikten sonra, yüklediğiniz fotoğrafı benim gibi seçin.

Evet bütün işlemlerimiz bu kadar arkadaşlar, sıra geldi yaptığımız .apk uygulamayı dışarı çıkartmaya. Resimde gösterdiğim gibi yukarıdaki menüde bulunan export menüsüne tıklıyoruz ve save .apk my computer’e tıklıyoruz. Bu sayede mobil uygulamamızın .apk versiyonunu bilgisayarımıza indirmiş oluyoruz.

Daha sonra bu uygulamayı android cihazımıza yüklüyoruz ve işlemimiz bu kadar. Uygulamada yaptığımız mantık, sadece web site görüntüleyicisini kullandık ve web sitemizin linkini girdik. Bu sayede uygulamayı açan kişinin karşısına direk web sitemizi çıkarttık. Bu web site sayesinde bu işlemler çok hızlı gerçekleşmekte. Dakikalar içerisinde kendimize mobil uygulama yapabiliyoruz !

Mobil Uygulama Yapma Sitesi

KODULAR SİTESİNE GİT

Avatar

Erdinç Ünsal {Admin}

2001 Yalova doğumluyum. Aksa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bilgisayar programcılığı mezunuyum. Sitemi 22.04.2020 tarihinde açmış bulunmaktayım. Projelerimi ve blog yazılarımı web sitem üzerinden sizlere sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir