Kapat
termal kameralı gözlük
Haberler 642 0

Korona Savar Gözlük Üretildi!

İnstagram Takipçi Satın Al

Merhabalar arkadaşlar, son zamanlarda dünyayı kasıp kavuran korona virüsü ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Görünüşte ne kadar Çin bitirmiş gibi gözükse de diğer ülkelerin bu kadar kolay bir şansı yok gibi görünüyor. Çünkü bitti diyebilecek bir hastalık değil. 1 hafta hastanelere bir hasta gelmez ikinci hafta yüzlerce hasta gelebilir. Bu vebanın bitmesini gerçekten 4 gözle bekliyoruz. Tedbirleri elden bırakmamaya gayret edelim.

Nedir Bu Korona Savar Gözlük?

Korona savar gözlük, termal kamera ile karşı taraftaki insanların sıcaklıklarını ölçerek, sizi bilgilendirmeyi hedefleyen bir gözlük. Bu aslında genellikle iş yerlerinde, hava alanlarında kullanılan termal kameraların taşınabilir hale getirilerek tamamen insan hayatını koruma amacıyla üretilen bir gözlük. Tabii ki girişimi ilk kim yapmıştır, Çin.

Bu kameralı gözlüğün geliştirilmesi 2 haftadan uzun sürerken, Çin şimdiden okullar, iş yerleri tarafından 1000’i geçik satış yaptığını söyledi ve bu satışın hızla devam ettiği bilgisi verildi.

3 dakikadan kısa bir sürede 3 metre mesafede bulunan 200 kişiye sıcaklık taraması yaptığı söylenen T1 için gözlüğü üreten firma, bu gözlüğün satışını arttırmak için birçok şirketle iletişime geçiyor ve hızla büyüyor. Fakat Çin’de kayıta geçen vakaların yarısının yüksek ateş problemi olmadan bu vebayla hastaneye geldikleri görülmüş. Bu durum da devlet hükümeti tarafından kesin bir çözüm olmadığı söyleniyor.

Türkiye’ye Gelecek Mi ?

Bu ürün daha yeni üretildiği ve tanıtıma sunulduğu için daha böyle bir şey söylemek mümkün değil fakat, vebanın son hızla devam ettiğini görüyorsunuz. Önümüzdeki birkaç yıl bu sorunla yaşayacak gibi görünüyoruz. Temennimiz erken bitmesi, ve bu ürüne yurt dışı satışları başladığı anda veya ülkemiz tarafından üretilmeye başladığı zamanda büyük ilgi göreceğini ve yayılarak kullanılacağını düşünüyorum. Bazı arkadaşlara basit olarak gelebiliyor böyle üretilen şeyler, basit ama bir o kadarda faydalı şeyleri bizler üretip piyasaya sürsek daha iyi olmaz mıydı ?

Bu Kamera Görüntüleri Kayıt Ediyor Mu ?

Gözlüğün geliştiricisi Rokid’in açıklaması böyle bir şeyin ayıp ve müşteri gizliliğine çok önem verdiklerini söyleyen bir konuşma yaptı. Buluta herhangi bir veri depolama gibi bir şeyin söz konusu olmadığını söyledi.

1 Mayıs Korona Virüs Tablosu

Hazır bu yazıyı yazmışken sağlık bakanımızın 1 mayıs korona virüs ile mücadele tablosunu sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu tabloya bakarak ülkemizin gayet iyiye gittiğini söyleyebiliriz. Fakat 3 binin üzerinde canımızın yandığını da bir kenara koymamamız gerekmekte. Bu süreçte hayatını kaybedenlere Allah rahmet eylesin.

Son 24 saatte iyileşenler, yeni tanı konan ülkeler 2,25 katı. Toplam iyileşen sayısı 53 bin. Bu sayı bugüne kadarki toplam vaka sayısının% 45’ine yakın. Yoğun bakım hasta sayısı azalıyor. Tedbirde dikkatli olalım. Durumdadaki hava tabloyu değiştirebilir.

Diyerek Sağlık bakanımız Fahrettin Koca, 1 mayıs mücadele tablosunu twitter üzerinden paylaşmıştır.
Avatar

Erdinç Ünsal {Admin}

2001 Yalova doğumluyum. Aksa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bilgisayar programcılığı mezunuyum. Sitemi 22.04.2020 tarihinde açmış bulunmaktayım. Projelerimi ve blog yazılarımı web sitem üzerinden sizlere sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir