Kapat
Film&Dizi 891 0

Karantinada İzlenmesi Gereken Filmler

İnstagram Takipçi Satın Al

Öncelikle bu film listemiz, genelde bilinmeyen fakat çok başarılı olmuş filmlerden oluşacaktır. Karantinada sıkılan, bunalan, isyan eden vatandaşlarımız için oluşturulmuştur.

10- Gizli Güzellik

Küçük kızı öldükten sonra depresyona girmiş olan şirket sahibi baba, psikolojik olarak çok zor durumdadır. Bu yüzden şirket sahibinin arkadaşları, hem şirketin içinde bulunduğu durum hem de depresyona girmiş olan adam için kolları sıvar. Yaralı baba ile bir türlü konuşamayan bu arkadaşlar, bir dedektif tutup adamı takip ettirir. Dedektifin edindiği bilgilere göre, yaralı babanın soyut kavramlara mektup yazdığı öğrenilir (Sevgi, Zaman, Ölüm vb.). İnsana yeni bir bakış açısı sunan bu dram filminde; Will Smith, Keira Knightley, Naomie Harris, Jacob Latimore ve Kate Winslet yer alıyor.

9- Savaş Vadisi

2. Dünya Savaşı için askere çağrılan bir Amerikalı genç, insan öldürmeyeceğine yemin ettiği için silah kullanmayı reddeder. Fakat aynı zamanda ülkesi için savaş alanında bulunmak isteyen genç, savaş sırasında yaralananları tedavi etmek için çalışmak ister. Askeri mahkemelere çıkan genç Amerikalının verdiği mücadeleyi anlatan bu film, hem savaşın kötü yüzünü hem de vicdanın ne denli önemli bir şey olduğunu anlatıyor. Baş rolünde Andrew Garfield’ın oynadığı, gerçek bir hikayenin anlatıldığı bu dram/aksiyon filmi birçok ödüle layık görüldü.

8- LİON

Hindistan’da yaşayan 5 yaşındaki küçük bir çocuk, abisiyle yaptığı yolculuk sırasında tren garında kaybolur. Trende uyumak isteyen küçük çocuk, trenin hareket ettiğini fark eder ama trenden çıkamaz. Uzun bir yolculuğun ardından kendini bambaşka bir yerde bulan küçük çocuk, başta sokaklarda sonra da yetimhanede yaşamına devam eder. Bir ailenin onu evlatlık edinmesiyle beraber güzel bir hayat kuran küçük çocuk, büyüdüğünde Hindistan’daki asıl ailesini bulmak için uğraşır. Bu güzel hikayeyi anlatan dram filminin baş rolünü Dev Patel üstlenmektedir.

7- Baraka

Ailecek yapılan bir kamp tatili sırasında küçük bir çocuk kaybolur. Olay yerine gelen polisler çocuğun kaybolmadığını, bir katil tarafından kaçırıldığını söyler. Öldüğü tahmin edilen küçük kızın babası, bir gün bir mektup alır. Bir barakaya çağrılan baba, eşyalarını toplayarak oraya gider. Barakada gördüklerine inanamayan babanın yaşadığı esrarengiz olay onun hayatını değiştirecektir. Tanrı ve hayat üzerine birçok şeyi anlatan ve insanı duygulandıran dram filminin baş rolünü Sam Washington üstlenmekte.

6- Chappie

Gelecekte geçen bu filmde; mekanik robotlardan oluşan bir polis ekibinden, hırsızlar bir robot çalar. Hırsızlar tarafından kaçırılan robot, bir yazılımcı tarafından yeniden programlandırılır. İnsan hayatına karışan ve Chappie adını alan robotun hikayesini anlatan bu bilim kurgu filmi, izleyenler tarafından çok beğenilmiştir.

5- Paralel Evren

Akşam yemeği için toplanan arkadaş grubu, bir evde bir araya gelir. Elektriklerin gitmesiyle beraber telaşlanan arkadaş grubu, çözümü ışıkların hala yandığı bir eve gitmekte bulur. Gittiklerinde sonuç elde edemeyen grup, olacaklar karşısında şaşkınlığa uğrayacaktır. Paralel evrene değinen bu bilim kurgu yapım, hayatta kalma dürtüsünü de çok iyi anlatıyor.

4- WONDER

Yüzünde ciddi deformasyon olan küçük çocuk Agguie, harika bir aileye sahiptir. Okula gitmeyen ve evde annesi tarafından eğitim gören Agguie için okula gitme vakti gelmiştir. Okula gitmek istemeyen Agguie, okulda alay konusu olmaktadır. Bu süreç içerisinde zorluklarla yüzleşmeyi öğrenen ve arkadaş edinmeye başlayan Agguie, kendisiyle barışık bir hale gelmiştir. Ailesini gururlandıran Agguie’nin ve ailesinin hikayesini anlatan bu film, izleyenlerini mutlu etmeyi ve onlara bir şeyler öğretmeyi başarmıştır.

3- PREDESTİNATİON

Bir barda barmenle sohbet etmeye başlayan adam , barmenle bir iddiaya girer. En acıklı hayata sahip olan içkiyi kazanacaktır. Barmene hayat hikayesini anlatmaya başlayan adamın hayatı oldukça gariptir. Bu hayat hikayesinden etkilenen barmen, adama bir iş teklif eder. Teklif ettiği iş, zamanda yolculuk yapan bir bombacıyı yakalamakla ilgilidir. Zamanda yolculuk yapan bir bombacının peşine düşen adamın hikayesini anlatan bu bilim kurgu filmi, izleyenlerin beynini yakmayı başarmıştır.

2- NEFESİNİ TUT

Bir grup genç, yaşlı ve kör bir adamın evini soymak ister. Kör adamın kilitli tuttuğu odada değerli bir şeyin olduğunu düşünen genç grup, adamın evine girer. Kör bir adamı soymanın kolay olduğunu düşünen gençleri gerilimli saatler beklemektedir. Gerilimi çok yüksek olan bu harika film, izleyenleri tarafından çok beğenilmiştir.

1- Manchester by the sea

Kapıcılık yapan ve çok durgun bir kişiliğe sahip olan Lee Chandler, abisinin öldüğünü öğrenir. Abisinin cenazesi için kendisinin de önceden yaşadığı şehre dönen Lee, abisin çocuğu için vesayeti ona verdiğini öğrenir. Bunun üzerine yeğeni ile ortak bir karar almak isteyen Lee, geçmişi hatırlamaya başlar. Eski eşiyle karşılaşan Lee duygusal anlamda zor günler geçirir. Çok acıklı bir hikayeyi anlatan bu filmde başrol oyuncusu olan ve Lee Chandler karakterini canlandıran Casey Affleck, Oscar Yılın En İyi Oyuncusu ödülüne kazanmıştır.

İzleyen arkadaşlar gelin sarılalım lütfen!

Emekli Dayı

Emekli Dayı {Emekli Dayı}

Dokuz Eylül Üniversitesinde okuyorum. Sitede film/dizi eleştirmenliği yapıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir