Kapat
eBay ile nasıl para kazanılır
İnternet 288 0

eBay Nedir ? eBay’de Nasıl Satış Yapılır?

Herkese merhabalar arkadaşlar bugün sizlere son günlerde popüler olan dropshipping hakkında biraz bilgi vermek istiyorum. Bu günlerde herkes evde olduğu için artık bu sektöre yönelmek istiyor ama bu sektörün zor bir sektör olduğunu söylememe gerek yok herhalde.

Nedir Bu Dropshipping?

Dropshipping aslında stoksuz e-ticaret demektir. Siz bu işte müşteri bulma ve reklam yapma işinde görevli oluyorsunuz. Aslında bir nevi kendi işinizin patronu oluyorsunuz. Kısacası belli başlı satış sitelerinden açacağınız mağazalarla bu işe girebilmeniz mümkün. Fakat iş burada başlıyor, üye olması hesabın onaylanmasını beklenmesi bize zor gelen durumlar olabilir. Fakat emek olmadan sermayenin olmadığını belirtmek istiyorum.

eBay Nedir?

eBay bir online pazar yeridir arkadaşlar. Bu site sayesinde yurt içi ve yurt dışına çeşitli ürünler satmanız mümkün. Evinizde kullanmadığınız eşyaları, yeni ihtiyaç sahiplerine buluşturan bir platform. Tabii ki elinizi kolunuzu sallayarak girip bu sisteme ürün yükleyemiyorsunuz. Belli başlı kuralları ve satış hesabı açmak için de belli paralar ödemeniz şart. Ebay’ın artısı anlatmakla bitmez. Size yurt dışından rahatlıkla müşteri bulabilir. Belirli bölgelerde neler satılmıyor isterseniz o bölümlere uygun ürünler yükleyip satışlarınızı arttırabilirsiniz.

eBay’de Satış Nasıl Yapılır ?

Öncelikle eBay sitesine kayıt oluyoruz. Kayıt olduktan sonra rahatlıkla mağazanızı açabilirsiniz fakat direk bu linke tıklayarak iş hesabı açabilirsiniz. İş yeri hesabınızı eBay’in kurallarına uygun bir şekilde açmalısınız ve e postanızın çok önemli olduğunu da unutmayın. Daha sonra sitenin size uygun olan ödeme seçeneği bölümünü de geçtikten sonra sanal marketiniz açılmış bir durumdadır. Bu sistemde kayıt ücretsiz fakat ürünlerinizi paylaştıktan sonra bu ürünleri listeletmek için belirli bir ücret ödüyorsunuz.

eBay Ürün Listeleme Fiyatları 2020

eBay’de ürün listelemek için ödemeniz gereken minimum tutarlar aşağıda belirttiğimiz gibidir.

Basic (Temel Plan): Aylık 24,95 Dolar

Premium: Aylık 74,95 Dolar

Anchor: Aylık 349,95 Dolar

Bu işlemin amacı ise şudur, örneğin bir ürünü satışa koydunuz. Temel planda bir ürün alırsanız ürünleriniz müşterinin karşısına listelenen ürünlerin sonlarına doğru sizi koyar. Bu da müşterilerin sizi bulmasında zorluk yaratır. Nasıl biz alacağımız ürünün ilk başlarda ve satışının fazla olmasına özen gösteriyoruz, aynı mantık. Daha yüksek ücretler verirseniz ürününüz önlerde görünür.

Arkadaşlar piyasada bu işler konusunda sizlere yardımcı olmak amacını iş edinmiş arkadaşları bulmak mümkün. Fakat herkese inanıp da bu işlere girmeye çalışmayın. Belirli ün sahibi olmuş kişilerle bu işlemleri yapmaya çalışın. Ben de ileri ki zamanlarımda bu işlere girmeyi düşünüyorum. Dönem internet dönemi ve artık bütün alışverişlerimizi uygun diye internetten alıyoruz. Neden internette bizim de bir mağazamız bulunmasın?

Avatar

Erdinç Ünsal {Admin}

2001 Yalova doğumluyum. Aksa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bilgisayar programcılığı mezunuyum. Sitemi 22.04.2020 tarihinde açmış bulunmaktayım. Projelerimi ve blog yazılarımı web sitem üzerinden sizlere sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir