Kapat
Android 377 0

Android 10 ile Gelen Yenilikler 2020 Güncel

İnstagram Takipçi Satın Al

Mart ayında beta sürümü geliştiriciler için yürürlüğe girdi. Birçok özelliği ile dikkat çeken Android 10’un en dikkat çeken özelliği karanlık mod’un getirilmesi. Ayarlardan kolayca erişilen karanlık mod’un Android kullanıcılarına pil konusunda oldukça verimli olduğu söyleniyor. Gönderilen ekran fotoğraflarında da bütün uygulamaların karanlık moda uyumlu olacağı görünüyor.

Getirilen büyük yeniliklerden biri de canlı altyazı özelliği. Kendi çektiğimiz videolara tek dokunuşla altyazı eklemek Android Q ‘nun bu getirdiği özelliklerle mümkün hale geliyor gibi gözüküyor. Bu özellik Youtube’ta çok kullanışlı olacağı düşünülüyor. Bu özelliğin en dikkat çekici yanı da internet olmadan da bu işlemin yapılabileceği. Bu arada devreye Google robotları girecek.

Bir başka getirilen özellik odak modu. Odak modu akla ilk gelen kameradaki odak modu değil. Bu tamamen sizin için yapılan, işinize odaklanmanızı sağlayan bir mod. Yani bir uygulama üzerinde vakit geçiriyorsunuz, diğer uygulamalardan gereksiz olan bildirimleri sizin karşınıza çıkarmadan işinize odaklanmanızı sağlıyor. Bu gerçekten işe yarar nitelikte.

Diğer özellik ise ses yükseltici. Ses yükseltici ne işimize yarar? Bu özellik kalabalık veya sesli bir ortamda sesi kendiliğinden arttırır ve dıştan gelen sesin daha minimal olmasını sağlar.

Avatar

Erdinç Ünsal {Admin}

2001 Yalova doğumluyum. Aksa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bilgisayar programcılığı mezunuyum. Sitemi 22.04.2020 tarihinde açmış bulunmaktayım. Projelerimi ve blog yazılarımı web sitem üzerinden sizlere sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir